W tym roku Moët & Chandon – ikona luksusu i doskonałości, symbol wyrafinowania i elegancji – obchodzi 270-te urodziny. Amatorami bąbelków z piwnic Moëta byli między innymi Napoleon, car Aleksander I, Talleyrand i królowa Wiktoria.
O wodach selcerskich i brudnej wodzie z Sekwany, smutnych ucztach weselnych, wzmacniającym kieliszku pośrodku posiłku, makaronach w Paryżu i podróżach smakoszy. Wyimki z Almanachu smakoszy, część 2.
O „jajkach przeglądanych pod światło” i słomie, która chroni je przed stłuczeniem, maśle z Isigny, żabach z Riom, które nie wszystkim jednak przypadają do gustu oraz o pokrewieństwach między kuchnią a biblioteką. Fragmenty z "Almanachu smakoszy" Aleksandra Baltazara Grimoda de la Reynière, część I.
Bywało, że aby móc z nim zjeść kolację, trzeba było najpierw wypić siedemnaście filiżanek kawy. To był rodzaj sprawdzianu, inicjacji. Ale cóż to były za uczty… O fameux soupers wyprawianych przez Aleksandra Baltazara Grimoda de la Reynière plotkował cały Paryż. Ale ten ekscentryk był nie tylko reżyserem zdumiewających kulinarnych happeningów. Do historii przeszedł jako jeden z największych gastronomów, pierwszy krytyk kulinarny, twórca podwalin pisarstwa i dziennikarstwa gastronomicznego
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
ARCHIWUM