Biały betonowy kompleks obejmujący targ, sektor restauracyjny i kilkupoziomowy parking to jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli w Tuluzie, a Marché Victor Hugo będący jej sercem należy do najbardziej zachwycających i niepowtarzalnych targów nie tylko w Tuluzie, ale i w całej Francji.
Kulinarna esencja Kraju Basków. Owcze i kozie sery, pasztety, wykwintne foie gras, rillettes de canard, konfitury z czarnych czereśni, sosy xipister, pikantne galaretki, wina irouléguy... Wszystko to w sklepie Pierre'a Oteizy w Paryżu.
Piękne piaszczyste plaże, błękit wód oceanu, dzika przyroda, urokliwe pejzaże, zdrowa kuchnia oparta na darach ziemi i morza przyciągają do Noirmoutier wielu turystów. Mimozy kwitnące zimą to rzadki widok, ale nie na tej wyspie, którą nie bez przyczyny nazwano Wyspą Mimoz.
Jest ich około 80. Każda dzielnica ma własne bazarki, tętniące życiem, gwarne, malownicze. Przydają kolorytu paryskim ulicom. Niektóre są zadaszone, inne pod chmurką. To centra handlowe, z niższymi niż w sklepie cenami, ale też miejsce spotkań i pogaduszek.
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
ARCHIWUM