Na bazie trufli
10 stycznia 2014
Na bazie trufli

Aleksander Dumas (ojciec) pisał: Trufle: pytano mędrców o naturę tej bulwy, a po dwóch tysiącach lat sporów i dyskusji odpowiedź jest taka, jaka była na samym początku: nie wiemy. Same trufle też pytano i odpowiedziały krótko: jedzcie nas i dziękujcie Bogu.” Testujemy produkty, którym trufla nadaje niezwykły smak.

 

Musztarda bio aromatyzowana truflą, z czarnym pieprzem i oliwą


Szklana kula smakosza. Warstwa oliwy oddziela musztardę od ścianek słoiczka; gdy go przechylimy, ziarenka gorczycy i czarnego pieprzu płynnie przemieszczą się w stronę przechyłu. Musztarda, tak malownicza dla oka, świetnie sprawdza się na podniebieniu.

Jest znakomitym dodatkiem do mięs, ryb, ryżu, sosów, winegretów.

 

Produkt opatentowany i wyposażony certyfikat AB (agriculture biologique). Wytworzony ze starannie wyselekcjonowanych składników pochodzących z rolnictwa ekologicznego.

 

Skład: musztarda bio (ocet winny, ziarna musztardy, woda, sól atlantycka), czarny pieprz bio, oliwa extra vergin bio, naturalny aromat trufli 1%.

Producent: SDP Rungis

SDP Rungis – hurtownik wysokiej jakości towarów delikatesowych i produktów tradycyjnych. Lider w dystrybucji produktów żywnościowych wśród rzeźników, masarzy, restauratorów, warzywników, sprzedawców win. W ofercie SDP Rungis znajdują się dwa tysiące produktów. Jean d'Audignac to jedna z marek przedsiębiorstwa, obejmująca produkty dla sektora garmażeryjnego, wytwarzane bez dodatku konserwantów.

www.sdprungis.com

 

Ocet z białego wina aromatyzowany truflą

 

Wyprodukowany w dystylerni w Turenne w regionie Limousin. Polecany jako przyprawa do sałatek i sosów, wykorzystywany także do deglasacji tournedos, eskapolek, filetów z kaczki.

 

Producent: Distillerie des Terres Rouges

Distillerie des Terres Rouges – producent aperitifów, likierów, musztard, oliwy i octu. W 2013 r. produkty firmy zostały nagrodzone aż 5 medalami podczas Concours Général w Paryżu.

www.terres-rouges.com

 

Pasta z oliwek i letnich trufli

 

Smakowita mieszanka: trufla letnia, czarne oliwki, oliwa, kapary, anchois... Idealna do tostów, zwłaszcza w towarzystwie foie gras. Doskonała do aperitifów.

 

Producent: Artisan de la Truffe, Grande Epicerie.

 

Oliwa truflowa

 

Gościnnie Włochy: liguryjska oliwa extra vergin aromatyzowana białą truflą. Niewielka jej ilość dodana na samym końcu znakomicie zaakcentuje danie, zwłaszcza makaron, risotto czy jajka. Znajdzie swoje zastosowanie także w daniach na zimno, jak carpaccio czy sałaty.

 

Producent: Oliviers & Co

Działająca od 1996 w prowansalskim Mane firma sprzedająca oliwę i produkty spożywcze na jej bazie bądź uzupełniające. Założycielem przedsiębiorstwa jest Olivier Baussan, do którego należy także inna znana prowansalska firma: Occitane de Provence. Dewiza przedsiębiorstwa: „Oliwa: nasz zawód, nasza pasja.”

www.oliviers-co.com

 

vivelacuisinepl_na_bazie_trufli_600px_882

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
ARCHIWUM