Ze sklepu na Francuskiej
17 czerwca 2014
Ze sklepu

Z interesującej oferty sklepu Biolander wybraliśmy trzy produkty, które udowadniają, że kosmetyka i kulinaria to wcale nie takie odrębne światy.

 

Lawendowy dyfuzor pozwoli nam zadbać o miłą atmosferę przy kolacji, a marsylskie mydełka i prowansalski krem pomogą zadbać o dłonie zmęczone pracą w kuchni i kontaktem z różnymi aromatycznymi substancjami.

 

 

Mydła marsylskie

 

Mydło marsylskie to, jak bouillabaisse, wizytówka Marsylii, jeden z flagowych lokalnych produktów rzemieślniczych. Pierwsza mydlarnia powstała w XIV wieku. Trzysta lat później Colbert, minister finansów na dworze Ludwika XIV zastrzega nazwę savon de Marseille wyłącznie dla mydeł produkowanych na bazie oliwy z oliwek w regionie marsylskim. Silny rozwój mydlarstwa przypada na wiek XIX i początki XX, po czym w latach następujących po zakończeniu II wojny światowej odnotowuje się spadek produkcji związany z upowszechnieniem detergentów. Dziś wyrabiane ręcznie mydło z Marsylii przeżywa swój renesans, wynikający z jednej strony z promocji towarów regionalnych oraz regionalnego rzemiosła, z drugiej z rosnącego popytu na produkty naturalne i ekologiczne.

 

Pochodzące z Savonnerie Bleujaune en Provence mydełka waniliowe i herbaciane odpowiadają tym trendom. Ręcznie wytwarzane, według tradycyjnych receptur, nie zawierają sztucznych substancji zapachowych, barwników ani konserwantów. W ich skład wchodzą wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. Mają wysokie właściwości antybakteryjne i hypoalergiczne. Pozostawiają skórę gładką, dobrze nawilżoną i pachnącą. Ich subtelny zapach przypomina nam aromaty słynnej wanilli z Madagaskaru i herbat Mariage Frères.

 

 

Krem do rąk Bio

 

À propos miodu i wanilli - w trzecim z prezentowanych produktów są małżeństwem doskonałym.Krem do rąk Miód - Wanilia przywróci naturalną miękkość i gładkość przesuszonej kuchennymi detergentami i twardą wodą skórze dłoni. Wartości pielęgnacyjne i odżywcze kremu gwarantuje dodatek oliwy z oliwek, oleju słonecznikowego oraz masła shea. 98,7% składników jest pochodzenia naturalnego, 13,5% składników pochodzi z upraw ekologicznych. Krem Miód - Wanilia jest przeznaczony do codziennego stosowania. Jest kosmetykiem organicznym potwierdzonym certyfikatem Ecocert.

 

vivelacuisinepl_biolander_3_600px_883

 

 

Perfumowany dyfuzor z rattanowymi pałeczkami Lawenda 100 ml

 

Zamknij oczy i wyobraź sobie, że jesteś w Prowansji, pośród pól lawendy... Ten perfumowany dyfuzor z rattanowymi pałeczkami może ułatwić to zadanie. Nasyci nasz dom cudownymi prowansalskimi aromatami: zapachem cedru, dzikiej róży, figi, kandyzowanej pomarańczy, lawendy i werbeny. My wybraliśmy zapach najczęściej utożsamiany z Prowansją: lawendowy. Tym bardziej, że lawenda, nazywana „duszą górnej Prowansji”, jest też często wykorzystywana w kuchni: aromatyzuje się nią miody, herbaty, słodycze, crème brulée, sorbety, lody i inne desery.

 

Lawendowy dyfuzor i waniliowo-miodowy krem do rąk zostały wyprodukowane przez Manufacture de Provence.

 

vivelacuisinepl_biolander_600px_883

 

Te i wiele innych kosmetyków naturalnych można nabyć w sklepie Biolander przy ul. Francuskiej 25a w Warszawie albo w firmowym sklepie internetowym: www.biolander.com 

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
ARCHIWUM