Sałatka z figami i wątróbkami drobiowymi
23 października 2014
Sałatka z figami

Z przepisów Rachel Khoo.

 

… spakowałam walizki, pożegnałam się z Londynem i po krótkiej podróży przez kanał powitałam nowe życie w Paryżu. Tak się zaczęła francuska przygoda Rachel Khoo, której następnym etapem było ukończenie kursu cukierniczego w słynnej szkole Le Cordon Bleu. Po 200 jajkach i po 20 kilogramach masła, cukru i mąki… Nie znajdziemy już Rachel Khoo w Paryżu - odkrywa inne miasta i inne kraje - ale dzięki emisjom „Paryskiego gotowania z Rachel Khoo” i jej książkom nadal możemy poczuć klimat jej małej paryskiej kuchni i posmakować reinterpretacji klasycznych francuskich przepisów.

 

 

 

 

 

 

Składniki:

 

1 łyżka masła

1 czerwona cebula, pokrojona w cienkie krążki

1 gałązka tymianku

20 dkg oczyszczonych wątróbek drobiowych

(jeśli wątróbki są duże, podziel je na pół)

sól i pieprz

2 łyżki czerwonego octu winnego

10 dkg liści różnych sałat

4 figi, pokrojone w ćwiartki

oliwa z pierwszego tłoczenia do skropienia

 

 

Na dużej patelni rozpuść masło, dodaj cebulę i tymianek. Podsmażaj na średnim ogniu 6-8 minut, aż cebula zmięknie i lekko się przyrumieni.

Wątróbki oprósz solą i pieprzem (my doprawiamy tylko pieprzem, solimy wątróbkę po upieczeniu - przyp. vivelacuisine.pl). Przed włożeniem ich na patelnię zwiększ ogień i obsmażaj je po 1-2 minuty z każdej strony, aż przyrumienią się na zewnątrz, ale w środku będą nadal różowe. Pod koniec wlej ocet i na 30 sekund pozostaw patelnię na ogniu.

W czasie gdy wątróbki się smażą, wyłóż liście sałat i figi.

Na sałatę nałóż podsmażoną cebulę i wątróbki (gałązkę tymianku wyrzuć). Skrop wszystko oliwą i oprósz solą.

 

vivelacuisinepl_sa322atka_z_figami_i_w261trbkami_drobiowymi_600px_882

 

 

Przepis pochodzi z książki Rachel Khoo Mała paryska kuchnia. Klasyczne francuskie przepisy w świeżej i prostej oprawie. Przeł. Małgorzata Stefaniuk. Polish edition copyright © Wydawnictwo Albatros A. Kuryłowicz 2013.

 

 malaparyskakuchnia_ok321adka_3_377

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
ARCHIWUM