Ser „złodziejski”, z pokątnego procederu biednych a sprytnych górali, którzy w średniowieczu obmyślili genialnie prosty sposób oszukiwania poborców podatkowych. W trakcie kontroli nie doili swóich krów do końca. Po odejściu poborców przystępowali do ponownego udoju, a z tego mleka wyrabiali ser reblochon.
Pan Trablit był aptekarzem. Pod numerem 21 przy ulicy Jana Jakuba Rousseau w Paryżu sprzedawał rozmaite medykamenty niedomagającym na zdrowiu, ale jego najbardziej komercyjnym produktem okazał się produkt spożywczy - rewolucyjny na owe czasy ekstrakt kawowy.
Cancale, Arcachon, Marennes, a może Bouzigues? Wszędzie tam „rolnicy morza” walczą z wiatrem, księżycową siłą odpływów i przypływów, i z morza wydobywają jeden z największych skarbów smakoszy. Ostrygi.
Miód wysokiej jakości, bardzo aromatyczny, ceniony przez cukierników i poszukiwany także do produkcji kosmetyków. Oprócz zalet kulinarnych ma także wiele własności prozdrowotnych, które czynią z niego naturalne remedium na wiele schorzeń.
Najstarszy ser o klasztornym rodowodzie. Munster pochodzi z Alzacji, wiedzie swą nazwę od miejscowości, w której jest wytwarzany. Idealną parę tworzy z kieliszkiem gewürztraminera.
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
ARCHIWUM