Wszystko, czym Périgord słynie. Specjalnością Maison Valette są delikatne foie gras, aromatyczne czarne trufle, doskonałe terriny i konfitowane kaczki.
Nazywana kawiorem z Bar konfitura porzeczkowa wyrabiana od wieków w Lotaryngii należy do najdroższych na świecie. Tajemnica doskonałości smaku, tekstury i wysokiej ceny kryje się w technice wyrobu. Z każdego owocu ręcznie usuwa się zawarte w nim maleńkie pestki.
Jesienią dolina rzeki Lot okrywa się fioletowym dywanem kwitnących krokusów. Widok jest ucztą dla oczu, a jeszcze bardziej apetyczną obietnicą dla podniebienia. Z wysuszonych znamion tych kwiatów powstanie jedna z najcenniejszych przypraw na świecie – szafran. Nazywa się go tutaj czerwonym złotem z Quercy.
Popularny francuski aperitif. Gorzki, odświeżający w czasie upałów i otwierający apetyt przed posiłkiem. Ten bitter gencjanowy był śmiałym eksperymentem, idącym pod prąd aktualnym upodobaniom konsumentów. W tej wyjątkowości tkwiła jednak jego siła. Sukces był wręcz natychmiastowy.
Chociaż prawie połowę konsumpcji soczewicy we Francji zaspokaja import, głównie pochodzenia kanadyjskiego, krajowa produkcja rośnie z roku na rok. Francuscy rolnicy mają szczególną predylekcję ku zielonej odmianie soczewicy. Taką uprawiają właściciele gospodarstwa pod Villeneuve sur Vère w departamencie Tarn na południowym zachodzie - Maison Fraysse.
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
ARCHIWUM