Nie obiecujemy, że będzie za darmo. Będzie jednak niedrogo. A niektóre atrakcje będą nawet bezpłatne. Trzeba tylko wiedzieć, kiedy i gdzie ich szukać. Paryż ma wiele do zaoferowania turystom, także tym, którzy mają ograniczony budżet.
Zamek w Fontainebleau był nie tylko usytuowaną urokliwie na skraju wielkiego lasu rezydencją wiejską, lecz także ważnym ośrodkiem politycznym, dyplomatycznym i kulturalnym. Tu rodzili się następcy tronu, tu zawierano wielkie dynastyczne kontrakty, wydawano edykty, decydowano o wojnie i pokoju. Wystawiano wreszcie bale i widowiska teatralne, a sprowadzani z całej Francji, Włoch i Flandrii artyści zamienili go w prawdziwy klejnot.
Pod numerem 30 przy ulicy des Saints-Pères w zabytkowej kamienicy mieści się najstarszy w Paryżu sklep z czekoladą. Założył go w 1800 roku farmaceuta Sulpice Debauve. Sklep zachwyca XIX-wiecznym oryginalnym wystrojem oraz szeroką gamą wysokiej jakości czekoadek, czekolad i herbat.
Żeby wejść do mieszkania Honoriusza Balzaka mieszczącego się w jednym z domków w Passy, należało konsjerża zapytać o panią de Breugnol i podać ustalone hasło. Dom miał dwa wyjścia więc w razie potrzeby nękany przez wierzycieli pisarz mógł się salwować ucieczką przez drugie drzwi. Przeżył tu jednak szczęśliwie siedem lat, pisząc kolejne tomy Komedii ludzkiej.
Znajdziemy tu wszystkiego po trochu. Półki uginają się pod ciężarem słoików, butelek, puszek, opakowań wszelakiego rodzaju zawierających artykuły niezbędne domowym i zawodowym kucharzom, a przede wszystkim zaś cukiernikom.
blogi kulinarne
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
ARCHIWUM