Druga po budkach bukinistów nad Sekwaną atrakcja dla bibliofili i kolekcjonerów. Targ starodruków i książek okazyjnych w piętnastej dzielnicy Paryża to jedyne takie targowisko w stolicy. Mieści się w dwóch zadaszonych halach w Parku Georgesa Brassensa. W każdą sobotę i niedzielę kilkudziesięciu antykwariuszy rozkłada tu swoje stoiska.
Rozciągający się na powierzchni 9 hektarów pchli targ w podparyskim Saint-Ouen co weekend przyciąga 150 000 potencjalnych nabywców, którzy zapuszczają się w zawiły labirynt uliczek, straganów i budek w poszukiwaniu skarbów za grosze. Ten „Rungis dobrych okazji” uchodzi za najpiękniejszy strych na świecie. Jest największym na świecie pchlim targiem w kategorii moda, antyki i starocie.
Podziemna świątynia Bachusa w samym sercu Paryża. Na 800 m² zgromadzono ponad 2 000 eksponatów, które opowiadają o dwutysiącletniej tradycji winiarskiej Francji i wprowadzają w arkana zawodów winogrodników, wytwórców wina i enologów.
Nie obiecujemy, że będzie za darmo. Będzie jednak niedrogo. A niektóre atrakcje będą nawet bezpłatne. Trzeba tylko wiedzieć, kiedy i gdzie ich szukać. Paryż ma wiele do zaoferowania turystom, także tym, którzy mają ograniczony budżet.
Zamek w Fontainebleau był nie tylko usytuowaną urokliwie na skraju wielkiego lasu rezydencją wiejską, lecz także ważnym ośrodkiem politycznym, dyplomatycznym i kulturalnym. Tu rodzili się następcy tronu, tu zawierano wielkie dynastyczne kontrakty, wydawano edykty, decydowano o wojnie i pokoju. Wystawiano wreszcie bale i widowiska teatralne, a sprowadzani z całej Francji, Włoch i Flandrii artyści zamienili go w prawdziwy klejnot.
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
ARCHIWUM