Podziemna świątynia Bachusa w samym sercu Paryża. Na 800 m² zgromadzono ponad 2 000 eksponatów, które opowiadają o dwutysiącletniej tradycji winiarskiej Francji i wprowadzają w arkana zawodów winogrodników, wytwórców wina i enologów.
Nie obiecujemy, że będzie za darmo. Będzie jednak niedrogo. A niektóre atrakcje będą nawet bezpłatne. Trzeba tylko wiedzieć, kiedy i gdzie ich szukać. Paryż ma wiele do zaoferowania turystom, także tym, którzy mają ograniczony budżet.
Zamek w Fontainebleau był nie tylko usytuowaną urokliwie na skraju wielkiego lasu rezydencją wiejską, lecz także ważnym ośrodkiem politycznym, dyplomatycznym i kulturalnym. Tu rodzili się następcy tronu, tu zawierano wielkie dynastyczne kontrakty, wydawano edykty, decydowano o wojnie i pokoju. Wystawiano wreszcie bale i widowiska teatralne, a sprowadzani z całej Francji, Włoch i Flandrii artyści zamienili go w prawdziwy klejnot.
Pod numerem 30 przy ulicy des Saints-Pères w zabytkowej kamienicy mieści się najstarszy w Paryżu sklep z czekoladą. Założył go w 1800 roku farmaceuta Sulpice Debauve. Sklep zachwyca XIX-wiecznym oryginalnym wystrojem oraz szeroką gamą wysokiej jakości czekoadek, czekolad i herbat.
Żeby wejść do mieszkania Honoriusza Balzaka mieszczącego się w jednym z domków w Passy, należało konsjerża zapytać o panią de Breugnol i podać ustalone hasło. Dom miał dwa wyjścia więc w razie potrzeby nękany przez wierzycieli pisarz mógł się salwować ucieczką przez drugie drzwi. Przeżył tu jednak szczęśliwie siedem lat, pisząc kolejne tomy Komedii ludzkiej.
blogi kulinarne
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
ARCHIWUM