Na puszce grafika przedstawiająca iglasty las i nazwa La Vosgienne. Budzą naturalne skojarzenie, że mamy do czynienia z produktem pochodzącym z Wogezów. Jest w tym ziarnko prawdy, jednak w obecnym stanie rzeczy te cukierki są niczym innym jak kulinarnym faux ami, jeśli chcemy łączyć je z tym regionem. Od kilku lat produkuje się je w Hiszpanii.
Śliwki z Agen, czyli suszone śliwki wpisane na listę produktów o chronionym oznaczeniu geograficznym (IGP). Uprawiane od stuleci na południu Francji, są doskonałym składnikiem w kuchni, ale ich walory chwalą także dietetycy i lekarze.
Uprawiana od 5 tysięcy lat w Ameryce Południowej komosa ryżowa, zwana złotem Inków i peruwiańskim ryżem, od kilku lat uprawiana jest we Francji. W łagodnym klimacie Anjou znalazła dogodne warunki do rozwoju.
Wiosną 1954 roku z położonej na przedmieściach Lille fabryki przedsiębiorstwa Delespaul-Havez wysłano pierwsze dostawy nowych cukierków do sklepów w całej Francji. Nazywały się Caram’bar, od słów caramel (karmel) i barre (batonik) i wnet miały podbić serca małych Francuzów. Podbiły je tak skutecznie, że nawet dziś dorośli, wspominając smaki dzieciństwa, na pierwszym miejscu wymieniają carambary.
Mimozy, wydmy, dębowe lasy i saliny to elementy pejzażu wyspy Noirmoutier, wyspy pływowej położonej na Oceanie Atlantyckim w północnej części Zatoki Biskajskiej. Blisko jedną trzecią powierzchni wyspy zajmują oczka solne, dawne mokradła, z których pozyskuje się sól.
ARCHIWUM
- 2022
- 2020
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016
- 2015
- 2014
- 2013