W dawnych wiekach z dalekich zamorskich rejsów bretońscy żeglarze przywozili egzotyczne przyprawy. Do tej tradycji nawiązuje Bretończyk, Olivier Roellinger. Wybitny szef kuchni, nazywany „kucharzem korsarzem", od ponad 30 lat w najdalszych zakątkach świata wyszukuje najlepsze przyprawy i tworzy z nich niezwykłe mieszanki.
Na dachach Opery, katedry Notre-Dame, Luwru, galerii Lafayette, w parkach i ogrodach miejskich zainstalowanych jest około 700 uli. Pierwsze ustawiono w 1856 roku w Ogrodzie Luksemburskim. Miodowe serce Paryża bije jednak nieco dalej, przy ulicy de Vignon pod numerem 24. Tu mieści się Maison du Miel, sklep z miodami sięgający swymi początkami roku 1898.
19 place de la Madelaine, Paryż. Znajdziemy tu wszystkie główne odmiany trufli: czarną (Tuber Melanosporum), czyli truflę perigordzką, letnią (Tuber Aestivum), zwaną też truflą z Saint Jean, piżmową (Tuber Brumale), truflę z Burgundii (Tuber Uncinatum) i najcenniejszą – białą z włoskiej Alby. Jesteśmy w paryskim Maison de la Truffe.
„Mała pustynia”. Tak nazywał swoją podparyską posiadłość François-René Chateaubriand . W trakcie dziesięcioletniego pobytu, który był niczym innym jak polityczną banicją, stworzył w niej nie wiele swoich dzieł literackich. A także jedno nieliterackie – wspaniały park, w którym sam sadził niezwykłe drzewa i krzewy.
Arboretum de la Vallée-aux-Loups mieści się na terenie dawnego parku krajobrazowego założonego przez kawalera François-Louisa Duranta du Bignon około 1777 roku. Jednakże datą przełomową okazał się dopiero rok 1890, kiedy posiadłość trafiła w ręce arborysty Louisa Gustava Croux. Istniejący do dziś w Châtenay-Malabry ogród dendrologiczny jest dziełem tego zapalonego szkółkarza.
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
ARCHIWUM