Na francuskim rynku prasowym gazet i magazynów kulinarnych nie brakuje – są lepsze i gorsze, ekskluzywne i bardziej skromne, dla zaawansowanych i dla mniej wprawnych w sztuce kulinarnej, skupione na kuchni regionalnej i bardziej kosmopolityczne. Na tym tle dwumiesięcznik „Fou de Pâtisserie” wyraźnie się wyróżnia. Jest to pismo monograficzne, dedykowane jednemu działowi kuchni – cukiernictwu i ciastkarstwu.
Najmłodsza w rodzinie „Elle” jest największą łakomczuchą. Ma dopiero 16 lat, ale dobrze wie, co to znaczy dobre jedzenie i tak jak jej starsze siostry: „Elle” i „Elle Decoration” ma świetne wyczucie stylu i piękna. Zachwyca doskonałością oraz oryginalnością stylizacji i budzi podziw dla wysokich standardów fotoedytorskich. Wyrafinowaniu strony graficznej odpowiada wysoki poziom merytoryczny tekstów.
Klasyczna książka kucharska poświęcona kuchni Prowansji. Pierwsze wydanie ukazało się w 1897 roku i od tej pory nie znika z księgarń. „Kucharka prowansalska” Jeana Baptiste’a Reboula od ponad stu lat inspiruje kolejne pokolenia kucharzy, gospodyń domowych i wszystkich zakochanych w pełnej słońca kuchni Prowansji.
Majestatycznie usytuowany na łagodnym wzgórzu zamek w Amboise daje wspaniały panoramiczny widok na Loarę. Zbudowano go w miejscu dawnej twierdzy merowińskiej. Był tymczasową lub stałą siedzibą królów z dynastii Walezjuszy i Burbonów. Podczas nieobecności pary królewskiej służył za schronienie „ogrodowi dziecięcemu” Francji, czyli królewskim dzieciom. Ostatnie lata swego życia spędził tu Leonardo da Vinci.
Po Wersalu najczęściej odwiedzany zamek we Francji. Na liście zabytków znajduje się już od 1840 roku.
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
ARCHIWUM