Niewiele wiedziała o produkcji wina, gdy dwadzieścia pięć lat temu przeprowadziła się do Francji i kupiła winnicę. Dziś wina Patricii Atkinson są bardzo cenione – znajdziemy je w przewodnikach Hachette i na monarszym stole w Buckingham Palace. Autorkę bestsellerowych powieści "W dojrzewającym słońcu" i "Sezon na winobranie" pytamy, dlaczego wina z rejonu Bergerac są nadal niedoceniane i jaka jest kuchnia Akwitanii.
Niewiele wiedziała o produkcji wina, gdy dwadzieścia pięć lat temu przeprowadziła się do Francji i kupiła winnicę. Dziś wina Patricii Atkinson są bardzo cenione – znajdziemy je w przewodnikach Hachette i na monarszym stole w Buckingham Palace. Autorkę bestsellerowych powieści "W dojrzewającym słońcu" i "Sezon na winobranie" pytamy, jak często wykorzystuje wino w kuchni.
W książce "A Rumble Through Normandie" G.M. Musgrave, XIX-wieczny angielski podróżnik pozostawił oryginalne świadectwo niezwykłego normandzkiego apetytu, jaki zaobserwował podczas rejsu parowcem “Courrier” z Rouen do Hawru. Był piątek, 4 sierpnia, kwadrans przed jedenastą.
Jabłka to podstawa normandzkiej kuchni. Znajdziemy je w większości dań, nie tylko deserowych. Traktuje się je nie tylko jako owoc, ale dodaje się je niczym warzywa do rozmaitych dań. Nie wspominając już o destylatach na ich bazie... Flaubert pisał: "W naszych normandzkich żyłach płynie cydr..." Jeśli za bardzo polubimy miły rytuał "trou normand", druga rzecz jest pewna: od normandzkiego stołu wstaniemy na chwiejących się nogach...
Położona w północno-wschodniej części Francji etymologicznie i historycznie jest „ziemią ludów Północy”. Normandia, ziemia Normanów, Wikingów… Kraina o burzliwej historii, od średniowiecza po współczesność, od epoki najazdów, przez wojnę stuletnią, po jedną z największych i najbardziej krwawych operacji militarnych II wojny światowej, czyli lądowanie aliantów. Kraina o przebogatym dziedzictwie kulturowym, w tym także kulinarnym.
blogi kulinarne
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
ARCHIWUM