Każdy, kto kocha wąskie uliczki wzgórza Montmartre’u, na mapie swojego paryskiego flanerowania powinien zaznaczyć to urocze, kameralne i całkowicie bezpretensjonalne muzeum. Zatopione w zieleni ogrodów Renoira, a od północy przytulone do historycznej paryskiej winnicy, spoglądające w dół w stronę słynnego Au Lapin Agile, Muzeum Montmartre’u stanowi wręcz niezwykłą enklawę ciszy i spokoju.
W 2010 roku kanadyjski program Kuchnia francuska po prostu (The French Food at Home) został wyróżniony „gastronomicznym Oskarem”, czyli nagrodą im. Jamesa Bearda w kategorii najlepszy odcinkowy program telewizyjny w ustalonej lokalizacji lub w studiu, pokonując takie produkcje jak Iron Chef America czy Barefoot Contessa. Gospodynią programu była znana kanadyjska dziennikarka, pisarka i popularyzatorka francuskiej kuchni, Laura Calder.
„Saveurs”, czyli magazyn sztuki życia ze smakiem. To segment prasy premium. Najwyższy standard edytorski i merytoryczny. „Saveurs” urzekają dopracowaną do ostatnich szczegółów szatą graficzną, wyrafinowanymi stylizacjami i doskonałymi technicznie zdjęciami.
W 1889 roku Eugène Müntz, autor trzytomowej historii sztuki renesansu, napisał do państwa Andrés: „Słyszałem, że w państwa rezydencji przy bulwarze Haussmanna znajdują się dzieła znakomite. Gdybym tylko wiedział, że w tak krótkim czasie powstanie prawdziwe muzeum, nie miałbym śmiałości opisywać historii sztuki w dobie renesansu, nie poprosiwszy o zgodę, by przyjrzeć się tym skarbom.” Te skarby dziś można oglądać w Muzeum Jacquemart-André.
"Na ekranie widzę nie siebie, lecz Hortense. W wyobraźni widzów Catherine, Hortense i Danièle to jedna i ta sama osoba, ale przecież wszystkie trzy jesteśmy zupełnie inne. – mówi Danièle Mazet-Delpeuch, której życie zainspirowało twórców filmu Niebo w gębie.
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
ARCHIWUM