Czarne trufle, oliwki i indyki, olśniewająco biały drób z Bresse, czerwone grzane wino – oto kilka kolorów grudniowej gastronomii. Do tego korzenny zapach bredeli i pierniczków. Święta, Święta…
Słodkie ciasteczka pieczone już w średniowieczu z okazji zaduszek, świnki kupowane na podchowanie zimą, zimowe targi zwane tłustymi, sezon na śledzie na północy Francji, wydarzenia, na które trzeba wziąć korkociąg i początek sezonu na trufle! Listopad w gastronomicznym kalendarzu Francji.
Październik we francuskiej gastronomii to przede wszystkim dwie duże imprezy: Tydzień smaku i Wszyscy w restauracji ale duże atrakcje dla miłośników dobrego jedzenia i wina zaplanowali producenci wina.
Koniec wakacji to nie koniec dobrej gastronomicznej zabawy. Wręcz przeciwnie. Festiwal Smaki Francji to ponad9 000 smakowitych wydarzeń we Francji ponad 200 poza jej granicami. Lokalne festyny są nie mniej atrakcyjne.
Sierpień - sezon urlopowy w pełni. W Paryżu pustki, za to na prowincji tłoczno. W stolicy hodowli bydła rasy charolais 24 400 osób zasiada do wspólnej kolacji, podczas której daniem głównym jest pot-au-feu, do Castenuaudary ciągną amatorzy cassouleta, a w Châtelaillon-Plage wielka éclade kusi amatorów owoców morza.
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
ARCHIWUM