Dla amatorów wina Salon Win z Opactw albo Vin'Estival w Mâcon. Dla tych, którzy po zimie potrzebują świeżego powietrza wyprawa na wieś w ramach akcji Od zagrody do zagrody. Dla zapatrzonych w przeszłość - echa Drugiego Cesarstwa w Vichy.
Pożegnanie Karnawału w strugach wina blanquette de Limoux i głośnego bicia w kotły w Châtillon-sur-Seine. Palmary dla najlepszych wina i produktów spożywczych wyłonionych podczas Powszechnego Konkursu Rolniczego w Paryżu. Licytacja win metodą świec w Burgundii i święto szynki z Bajonny.
W Tuluzie fioletowo od fiołków, w Mentonie i Jurze żółto od cytrusów i wina, w Tricastin czarna trufla. Oto niektóre smaki i kolory lutego.
Najbardziej niezwykłe wydarzenie miesiąca - msze truflowe w Richerenches i Uzès. Najgłośniejsze - początek karnawału w langwedockim Limoux. Najradośniejsza zabawa - dzielenie galette des rois lub brioche des rois w dniu 6 stycznia.
Jak Francja długa i szeroka w grudniu najbardziej charakterystycznym elementem ulicznego handlu są bożonarodzeniowe targi i kiermasze. W dużych miastach i małych miejscowościach pachnie jedliną, grzanym winem, piernikami.
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
ARCHIWUM