Ulubione danie Napoleona. Ulubione nie tylko z racji własnych walorów, także i dlatego, że miało smak zwycięstwa. Wódz kazał podawać je sobie po każdej stoczonej batalii. Jak głosi legenda, kuchmistrz Napoleona przyrządził je po raz pierwszy - i to na bazie przypadkowo dobranych składników - po zwycięstwie odniesionym przez wojska francuskie nad Austriakami 14 czerwca 1800 roku.
Idealna propozycja na piknik. Te wytrawne ciasta są proste w wykonaniu, niekłopotliwe w transporcie i najlepiej smakują na świeżym powietrzu, z kieliszkiem chłodnego białego wina albo cydru. Świetnie sprawdzą się też jako dodatek do aperitifu.
Szparagi często pojawiały się na stole Ludwika XIV, jednak prawdziwa moda na nie nastała dopiero z początkiem XIX wieku, do czego przyczyniły się katastrofalne zbiory w winnicach. Winiarze, którzy sadzili szparagi pomiędzy rzędami winorośli, zaczęli wówczas poszerzać obszar ich uprawy oraz eksperymentować z nowymi odmianami. Obecnie we Francji uprawia się trzy rodzaje szparagów: białe, fioletowe i zielone, ale jeszcze do XIX wieku cenione były przede wszystkim te ostanie.
Z matchą, czerwonym pieprzem i fiołkami… Czekoladki mogą być błyszczące i twarde albo miękkie. Wszystko zależy od tego, czy zdecydujemy się na tempering czekolady.
Claire Heitzler, która jest autorką ponizszego przepisu, pisze w swojej książce : Rabarbar to smak mojego dzieciństwa. W tym przepisie występuje w potrójnej odmianie: w formie marmolady, podduszony oraz surowy, otulony tłuszczem z migdałów i soczystych truskawek, które czynią go jeszcze bardziej apetycznym. To bardzo sugestywna gra smaków i faktur.
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
ARCHIWUM